CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM,,Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia… Irena Koźmińska i Elżbieta Olszewska "Wychowanie przez czytanie"

Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane.

Codzienne głośne czytanie buduje mocną więź między rodzicem i dzieckiem.

Uczniowie szkoły podstawowej – klasy I-III. ZET A I ZET B biorą aktywny udział w ogólnopolskiej kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom”

Jesteśmy aktywni w tej ogólnopolskiej kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom” od lutego 2011roku.

Wybraliśmy wariant codziennego czytania przez 20 minut na początku zajęć i postanowiliśmy organizować raz w miesiącu spotkania z ciekawymi ludźmi. Gościmy niezwykłych ludzi, a przede wszystkim naszych przyjaciół. Uczniowie na początku nie chcieli słuchać czytania, szybko się nudzili, ale z czasem kiedy udało się nam dostosować literaturę do ich możliwości, czytanie zaczęło przynosić wymierne korzyści. Dzieci stały się wyciszone, często rozmawiają na temat przeczytanej baśni, nie zapominają od czego zaczynamy dzień i jeżeli zdarzy się zastępstwo za chorego nauczyciela, to przypominają, że zajęcia zaczynamy od czytania .

Prace w kampanii koordynujemy zgodnie z kalendarium CPCD na poszczególne miesiące i na miarę możliwości naszych dzieci, staramy się wywiązywać z zadań.

W ubiegłym roku szkolnym nasze miesięczne spotkania przebiegały pod hasłem ,,Czytamy bajki Andersena”.

W roku szkolnym 2011/12 spotkania z książką przebiegają pod hasłem ,,Złota Księga Bajek”.

Każde spotkanie to wielkie wydarzenie, do którego dokładnie się przygotowujemy. Do końca trzymamy przez dziećmi w tajemnicy kto przyjdzie tym razem i jaką bajkę będzie czytać. Po czytaniu bajki są zagadki, konkursy oraz prace plastyczno-techniczne. Spotkanie kończy wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek. Prace dzieci zdobią szkolną witrynę. W szkole powstała gablota z informacjami na temat kampanii, gdzie rodzice, wychowawcy i opiekunowie mogą dowiedzieć się ciekawych rzeczy o czytaniu oraz naszych planach na najbliższe miesiące.

Gościliśmy u siebie:

Pana Janusza Rzepkowskiego–dyrektora PSP w Kopicach


Panią Czesławę Łachut – grodkowską pisarkę


Panią Dyrektor SOSW Elżbietę Galus.


Panią Zastępcę Dyrektora SOSW Marię Ziółkowską


Panią Psycholog - Annę Szor-Bednarczuk


Autorkę i wydawcę książek – Panią Agatę Wasilenko


Panią Dyrektor Biblioteki Miejsko –Gminnej w Grodkowie Pani Alicję Biesaga.


Panią Dyrektor Oddziału BS w Grodkowie – Wiesławę Knycpel- Gąsiorowska


>

Poetkę, recytatorkę poezji – Panią Annę Buczyńską


Przyjaciela Szkoły – Panią Irenę Żołyńską


Odwiedziliśmy również naszą bibliotekę oraz bibliotekę w PSP nr 3 w GrodkowieDo następnego spotknia

Krystyna Makarucha – lider szkolny